КОРОНОВІРУС

Алгоритми організації та проведення протиепідемічних заходів при реєстрації спорадичних випадків ГРИПу та ГРВІ

           Не допускати до роботи педагогічний, обслуговуючий та технічний персонал з ознаками захворювання.
           Не допускати перебування у дошкільних групах та класах хворих дітей. У разі виявлення хворого негайно ізолювати його із закладу з послідуючим інформуванням батьків та викликом при необхідності швидкої медичної допомоги.
             Забезпечити постійний контроль за дотриманням регламентованих температурного режиму в приміщеннях НВК.
    Забезпечити дотримання нормативних параметрів мікроклімату, раціональне провітрювання та вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, які пройшли державну реєстрацію та дозволені до застосування в дитячих закладах.\
             Забезпечити функціонування медичного кабінету в закладі та скомплектувати його набором медикаментів, лікарських засобів, медичним інструментарієм для невідкладної допомоги.
                Заборонити перебування дітей на території НВК без верхнього одягу.
         Забезпечити суворе дотримання дітьми та персоналом закладу правил особистої гігієни.
             Забезпечити повноцінне вітамінізоване харчування дітей, відповідно до затверджених нормативів.

Рекомендувати персоналу провести імунізацію проти ГРИПу.Прийом дітей в навчально-виховний комплекс після перенесеного ГРИПу або ГРВІ дозволяється при наявності довідки від сімейного лікаря.

Щоденне вологе прибирання

Елементарним та необхідним протиепідемічним заходом є вологе прибирання із застосуванням миючих та дезінфекційними засобами. Усі приміщення та обладнання НВК (зокрема підвіконня, підлоги, опалювальні прилади, шафи, столи, парти, класні дошки, дверні ручки) підлягають щоденному вологому прибиранню, які здійснюють при відкритих вікнах при спеціальному одязі.

Технічний інвентар для прибирання повинен бути промаркований, зберігатися окремо у спеціально виділених місцях. Технічний персонал забезпечується спецодягом для прибирання.

Миючі та дезінфікуючі засоби

Для проведення протиепідемічних заходів дозволяється використовувати миючі та дезінфікуючі засоби, що мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Дезінфікуючі розчини можна приготувати самостійно, дотримуючись розрахунків наведених у таблиці.

Приготування робочих розчинів дезінфекційних засобів

(розрахунок на 10 л. розчину)

Для приготування основного 10% освітленого розчину хлорного вапна в 10 л. води розчиняють 1 кг. сухого хлорного вапна, через 24 год. проціджують в темний посуд, закривають щільною покришкою. Термін зберігання 10 днів.

Прибирання туалетних приміщень

Туалетні приміщення прибирають з використанням дезінфікуючих речовин (1% освітленим розчином хлорного вапна). Підлогу в туалетних приміщеннях та унітази миють двічі на день гарячою водою з миючими засобами.

Карантинні заходи

В умовах ускладнення епідемічної ситуації, щоб запобігти поширенню інфекції проводять карантинні заходи відповідно до вимог державної санітарно-епідеміологічної служби, зокрема:

    • миття підлоги приміщень - один раз наприкінці кожного дня,
    • туалети - два рази на день із використанням дезінфікуючих засобів,
    • столи і стільці - миють 1% розчином хлорного вапна, гарячою водою і ретельно витирають,

Прибирання кухні та їдальні

Для прибирання застосовують миючі та дезінфікуючі засоби. Підлогу, столи, шафи дезінфікують хлорантоіном.

© 2023 Панківський НВК
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати